Quantcast
Channel: Executive Club
Viewing all 193 articles
Browse latest View live

European Executive Forum już w kwietniu

$
0
0

Najbardziej merytoryczne wydarzenie o tematyce przywództwa, zarządzania i innowacji odbędzie się już 9 i 10 kwietnia w hotelu Sheraton w Warszawie! Podczas „European Executive Forum” grono polskich i zagranicznych autorytetów nauki, biznesu i polityki debatować będzie o przyszłości europejskiej gospodarki w dobie cyfryzacji i digitalizacji.

Dwudniowy międzynarodowy kongres odbędzie się pod hasłem „Technologia – Innowacje – Inwestycje”. Wydarzenie co roku odwiedzają wybitni eksperci z całego świata, a to prestiżowe spotkanie zdobyło sobie renomę jednego z najważniejszych wydarzeń liderów biznesu i nauki.

Europa jest w fazie gigantycznych zmian związanych z czwartą rewolucją przemysłową oraz cyfryzacją i digitalizacją. „European Executive Forum” to wyjątkowa platforma skupiająca grono eksperckie, które dzięki twórczej dyskusji, wymianie poglądów i doświadczeń wychodzi naprzeciw zagadnieniom związanym z nieustannie zmieniającą się gospodarką. Jest to jedyny tego typu międzynarodowy kongres odbywający się w Polsce, którego celem jest uniwersalna debata dedykowana międzynarodowemu środowisku biznesowemu, przedstawicielom najważniejszych instytucji edukacyjnych oraz reprezentantom świata polityki z Polski i z zagranicy.

Wśród Gości Specjalnych tegorocznej edycji będą m.in. Sony Kapoor – Dyrektor think tanku Re-Define, CEO Court Jesters Consulting, makroekonomista, były doradca m.in.: Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, ONZ oraz rządu norweskiego, Bernd Lucke – Profesor Ekonomii, wykładowca na Uniwersytecie w Hamburgu i University of British Columbia, były konsultant Banku Światowego, Santiago de la Cierva – Profesor IESE Business School,  założyciel i pierwszy dyrektor międzynarodowej agencji telewizyjnej ROMEreports, prof. dr hab. Krzysztof Michalik – Wydział Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Witold Orłowski – Ekonomista, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Gł. Doradca ekonomiczny PwC Polska oraz Prof. Cezary Wójcik – Profesor nadzwyczajny Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Założyciel i dyrektor Center for Leadership.

Istotnym elementem kongresu będzie ceremonia rozdania statuetek „European Leadership Awards”. Nagrody te uhonorują najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju oraz odznaczają się szczególną dbałością o najwyższe standardy przywództwa.

Rejestracja na wydarzenie: http://www.executive-club.com.pl/konferencje/kongres/9-10-kwietnia-2018/rejestracja/

 

Partnerzy Główni: Canon Polska,Pfizer Polska

Partnerzy Złoci: Future Pipe Industries, Microstrategy, Skanska

Partnerzy: Algotech, Robert Bosh, Enea, Grupa GEPC, ING Bank Śląski, Lyreco Polska, MasterCard, Polnord, PwC, Raiffeisen Polbank

Partner Gali: Globe Trade Centre


IX edycja Investment Forum & Awards Gala już za nami!

$
0
0

8 maja w hotelu Regent w Warszawie odbyła się IX edycja konferencji „Investment Forum & Awards Gala” zwieńczona galą rozdania „Diamentów Inwestycji”. Grono wyjątkowych prelegentów ze świata nauki oraz biznesu debatowało m.in. o możliwościach inwestycji i zmianach modelu funkcjonowania firm w dobie rewolucji technologicznej oraz ekspansji polskich przedsiębiorstw na zagraniczne rynki.

Konferencję, która odbyła się pod hasłem „Inwestycje–Kapitał–Innowacje” otworzyło wystąpienie inauguracyjne Prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, Pawła Borysa. „Polską gospodarkę obecnie cechuje niska stopa inwestycji, ale jednocześnie gospodarka jest w optymalnej fazie swojego rozwoju. Notowana jest duża dynamika wzrostu PKB, niski poziom inflacji, dobry i stabilny bilans handlowy, czy też najwyższa wartość inwestycji zagranicznych które wpłynęły do Polski ” – mówił Prezes podczas wystąpienia. Zwrócił również uwagę na to, że fundamentalną kwestią jest to, aby biznes i nauka stworzyły sprawny ekosystem innowacji w Polsce wsparty bazą finansowania.

Panel 1: W co i jak inwestować w gospodarce innowacyjnej?

Panel dyskusyjny moderowany przez Profesora Uniwersytetu Warszawskiego Grzegorza Jędrzejczaka poświęcony był tematyce inwestowania w gospodarce innowacyjnej. Na pytanie moderatora odnośnie inwestycji i innowacji mikro przedsiębiorców, Maciej Bardan – I Wiceprezes Raiffeisen Bank Polska postawił tezę, iż nie można być innowacyjnym bez kapitału i skali działania. To właśnie budowanie ekosystemu, dostęp do wielu partnerów oraz źródeł finansowania daje możliwość działania innowacyjnego. Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu EmiTel odniósł się natomiast do obszarów, w które warto inwestować. Podkreślał, że aby określić w co należy inwestować, powinno się zwrócić uwagę na prognozy rynkowe, które szacują wielkość i potencjał rynku jaki dany obszar generuje. Jako przykład branży, która jest warta inwestowania podał Internet Wszechrzeczy. Grono prelegentów, w którym byli również Paweł Urbański – Dyrektor Szkoły Biznesu PW oraz Mariusz Wnuk – Wiceprezes Zarządu Pocztylion-Arka PTE zgodnie zauważyli, że szczególną uwagę powinno się zwrócić na dostosowanie modelu edukacji oraz przygotowywanie kadry pracowniczej do zmian podyktowanych rozwojem digitalizacji i automatyzacji, a kluczem do sukcesu rozwoju przedsiębiorstwa jest know-how oraz nowe technologie.

Panel 2: Od start-up do Fortune 500 – jak sfinansować tę wyboistą drogę

Kolejny blok dyskusyjny zainicjował moderator, Tomasz Wiśniewski – Szef Zespołu Wycen, KPMG w Polsce, który zarysował tematykę panelu wokół źródeł finansowania zarówno innowacyjnych projektów firmy jak i jej poszczególnych stadiów rozwoju. W dyskusji panelowej uczestniczyli: Maciej Balsewicz – Współzałożyciel i Prezes bValue Angels VC, Robert Ługowski – Managing Partner, Cobin Angels, Jacek Pogonowski – Partner, Value4Capital Advisers oraz Maciej Radzki – Dyrektor Departamentu Bankowości Przedsiębiorstw, Bank Millenium S.A. Paneliści podzielili się cennymi spostrzeżeniami oraz zarysowali tendencje na przyszłość. Nakreślili również sposób funkcjonowania funduszy inwestycyjnych. Jako powód upadania większości start-upów wymienili brak kompetencji oraz silnego charakteru a jako ciekawą prognozę na przyszłość wskazali, iż w perspektywie 10 lat, 99% handlu przeniesie się do Internetu.

Panel 3: Nowe modele biznesowe w dobie rewolucji technologicznej

Osią debaty moderowanej przez Profesora Szkoły Głównej Handlowej, Rafała Mrówkę były nowe modele biznesowe w dobie rewolucji technologicznej. Udział w niej wzięli m.in. Karolina Kalkowska – Dyrektor ds. zarządzania jakością PIKA oraz Mariusz Gajewski – Sales Director CEE, FIS Technology Services. Do zagadnienia przetwarzania danych odniósł się Zsolt Fekete – Prezes Zarządu Algotech Polska, który przekonywał, że najważniejsze są dane, które mogą zidentyfikować potrzeby klienta oraz pozwalają podjąć mu decyzję. Artur Pollak – Prezes Zarządu APA Group, zauważył, że przyszłość cyfryzacji będzie ściśle związana z analityką danych. Ponadto obstawał przy zdaniu, iż dane globalne są szansą dla przedsiębiorców, m.in. z tego powodu, że danych nie trzeba tłumaczyć na osobne języki. Dążymy do unifikacji, a w tej chwili dysponujemy danymi, które powodują, że zastosowanie modelu, który funkcjonuje w Azji i przeniesienie go na rynek amerykański nie powinno stanowić dużego problemu. Moderator podsumował dyskusję stwierdzeniem, że rozwijanie nowych modeli biznesowych to gigantyczne ryzyko, które po części powinno się dzielić wraz z partnerami biznesowymi.

Panel 4: Polskie firmy na globalnej arenie

Moderator ostatniego panelu dyskusyjnego, którym była Prof. Elżbieta Mączyńska – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego zainicjowała debatę prośbą o wymienienie przez panelistów szans i barier dla polskich przedsiębiorstw w ekspansji poza granice kraju. Jak pierwszy głos zabrał Piotr Paszczyk – Prezes Zarządu APN Promise S.A., który wymienił konieczność posiadania dobrego produktu oraz twardego charakteru wobec nieznanej kultury. Adam Pietruszkiewicz – Dyrektor Zarządzający Coast2Coast Capital dodał, że świat się zmniejszył lecz jest to równocześnie wyzwanie, bo zmniejszył się dla wszystkich. Jako zagrożenia dla skutecznej ekspansji prelegenci wymienili jeszcze nieznajomość prawa, brak pewności co do kontrahenta oraz ryzyko kursowe. Ważnym wnioskiem płynącym z panelu, w którym uczestniczyli również Elżbieta Kacprzykowska – Dyrektor Biura Sprzedaży i obsługi Polis KUKE, Marcin Schulz – Partner kancelarii Liknlaters oraz Arkadiusz Zabłoński – Dyrektor Transacji Zagranicznych BGK, jest fakt, iż marka nie jest kluczowa w zagranicznej ekspansji, są branże jak np. informatyka gdzie marką jest samo wykształcenie pracowników.

GALA „Diamenty Inwestycji”

Zwieńczeniem Forum była uroczysta gala rozdania „Diamentów Inwestycji”. Nagrody te mają na celu uhonorowanie przedsiębiorców oraz firm, które w 2017 roku dokonały istotnych dla polskiej gospodarki inwestycji w kraju i za granicą. Wyróżnione zostały podmioty oraz osoby, które w sposób szczególny promowały ideę inwestowania w Polsce.

Laureatami „Diamentów Inwestycji” w poszczególnych kategoriach zostali:

Inwestycja roku: Selvita S.A.
Inwestor greenfield roku: Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Akwizycja roku: Tele-Fonika Kable S.A.
Inwestycja w innowacje roku: APA Group
Eksporter roku: LPP S.A.
Polski inwestor roku za granicą: Grupa Pietrucha
Anioł biznesu roku: Dawid Urban
Fundusz roku: Value4Capital
Bank finansujący roku: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
Kancelaria prawna roku: Linklaters
Doradca corporate finance roku: Vienna Capital Partners
Osobowość roku: Paweł Łojszczyk – Prezes Zarządu, dyrektor zarządzający, ABB

Premium RE Summit już w czerwcu w Warszawie!

$
0
0

 

RE18_facebook_tlo

 

 

Najważniejsi przedstawiciele sektora real estate, zarządcy nieruchomości, deweloperzy, inwestorzy, przedstawiciele instytucji finansowych i sieci handlowych spotkają się w Hotelu Sheraton podczas „Premium RE Summit”. Konferencji przyświecać będzie idea debaty o perspektywicznych kierunkach rozwoju i wyzwaniach przed jakimi stoją firmy związane z rynkiem handlowym i branżą nieruchomości. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca w hotelu Sheraton pod patronatem honornym Polskiej Izby Handlu.

Polska jest liderem w regionie Europy Centralnej i Południowej pod względem wartości transakcji na rynku nieruchomości, jednocześnie polski rynek staje się coraz dojrzalszy i bardziej wymagający. Przed branżą real estate stoją wyzwania związane z globalizacją, digitalizacją
i cyfryzacją. Rozwój technologii wpływa na wszystkie rynki – handlowy, magazynowy, biurowy. Zaproszeni eksperci wypracują innowacyjne rozwiązania dla branży, wskażą perspektywy rozwoju w kontekście nowych technologii i globalnych trendów. Zmiany regulacji prawnych na rynku nieruchomości, programy rządowe, wprowadzenie nowych narzędzi inwestycyjnych, big data oraz e-commerce to istotne problemy, nad którymi pochylą się prelegenci podczas „Premium RE Summit”.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni między innymi: Grzegorz Furtak – ekspert
w dziecinie pricingu, założyciel pricingLAB; Mariusz Rodak – Dyrektor Generalny BPI Polska, Michał Olszewski – Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy, Renata Juszkiewicz – Prezes Zarządu, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Iain Maxwell – Dyrektor Zarządzający Canon Polska, Beata Osiecka – Prezes Zarządu Kinnarps Polska czy Katarzyna Zawodna – Prezes Zarządu, Skanska Commercial Development Europe.

Rejestracja na wydarzenie już otwarta, ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 

 

Premium RE Summit już za nami!

$
0
0

11 czerwca w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się konferencja Premium RE Summit organizowana przez Executive Club. Wydarzenie to zrzeszyło grono przedstawicieli polskich i zagranicznych spółek, którzy debatowali podczas czterech paneli dyskusyjnych. Wśród tematów podejmowanych podczas wydarzenia były: rozwój powierzchni biurowych i magazynowych w Polsce, wyzwania stojące przed branżą handlu detalicznego oraz kierunki rozwoju rynku nieruchomości z perspektywy inwestora.

Szczyt otworzyło wystąpienie Katarzyny Włodek-Makos – Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m. st. Warszawy, która w swoim przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na szeroką współpracę stolicy z inicjatywami wspierania rozwoju gospodarczego oraz z przedstawicielami biznesu. „Rozwój gospodarczy stolicy to siła lokalnych firm oraz ich kreatywnych managerów i pracowników. Warszawa pozostaje liderem na rynku inwestycyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej i widoczny jest stały napływ globalnych graczy, ale naszą ambicją jest konkurowanie z innymi, zachodnioeuropejskimi miastami na polu tworzenia otoczenia sprzyjającego inwestorom”– mówiła Dyrektor.

 

Polska liderem regionu CEE
Pierwszy panel dyskusyjny zainicjowała moderatorka, Mira Kantor-Pikus – Partner, Szef Doradztwa funduszowego, dłużnego i finansowania strukturyzowanego, Rynki Kapitałowe, Cuchman&Wakefield, która odniosła się do statystyk dotyczących rynku inwestycyjnego w Europie Centralnej i Wschodniej (CEE) w ostatnich latach. Prelegenci zwrócili uwagę, że tylko w ubiegłym roku suma wszystkich transakcji nieruchomościowych w Polsce wyniosła 5 mld euro, co stanowiło najwyższy wynik w rejonie CEE. Uczestnicy panelu wśród, których byli Anna Duchnowska – Starszy Dyrektor ds. zarządzania aktywami, Szef Operacji w Polsce, Invesco Real Estate, Adam Gola – Prezes Zarządu, Pocztylion – Arka Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A, Mirosław Januszko – Prezes Zarządu, 6B47 Poland, Bartosz Puzdrowski – Dyrektor Zarządzający, Marvipol Logistics, Mariusz Rodak – Dyrektor Generalny, BPI Real Estate Poland, Christopher Siemienski – Szef Departamentu Rozwoju Biznesu i  Marketingu, CFE Polska podkreślili rekordowo niską stopę kapitalizacji na rynku nieruchomości. Doszli również do wniosku, że inwestorzy instytucjonalni w Europie muszą szukać alternatywnych rozwiązań na rynku, ponieważ produktów typowo komercyjnych jak biura i centra handlowe czy logistyczne, jest za mało względem panującej konkurencji. Dyskutanci zauważyli też, że należy ostrożnie podchodzić do inwestycji, zwłaszcza na polu finansowania, ponieważ przegrzany rynek powoduje ryzyko związane z niewypłacalnością.

Rola nowych technologii w branży retail

Tematem drugiego panelu dyskusyjnego prowadzonego przez Grzegorza Furtaka – założyciela PricingLAB był rynek handlu detalicznego, rola Big Data oraz wielkopowierzchniowe obiekty handlowe i postępujący wpływ e-commerce na sektor handlowy. Paneliści podzielili się cennymi spostrzeżeniami oraz przedstawili prognozy na przyszłość. Rewolucja cyfrowa, której jesteśmy świadkami dostarcza branży retail ogromne możliwości dotyczące wykorzystania danych o potrzebach klienta. Wśród szans rozwoju wymienia się programy lojalnościowe, social media, systemy informatyczne czy też platformy dyskusji i kanały wymiany informacji. Sylwia Bilska – Dyrektor ds. konsumentów, Europa Centralna, Członek Zarządu Tesco zwróciła uwagę na fakt, że 50% Polaków kupuje w Internecie, jednak jest to ciągle za mały rynek aby traktować go jako główny kanał sprzedaży. Pozostali dyskutanci panelu, czyli Agnieszka Nowak – Dyrektor Generalny Galerii Północnej, Globe Trade Centre, Tomasz Szewczyk – Partner Zarządzający, Acteeum Central Europe, Przemysław Wierzbicki – Adwokat, KKLW Kurzyński Łyszyk Wierzbicki i Paulina Żur – Dyrektor Zarządzający, Katharsis Development wspólnie obstawali przy zdaniu, że nowe modele zakupowe klientów mają duży wpływ na galerie handlowe, oraz że e-commerce stymuluje rozwój tradycyjnych form handlu.

Nowoczesne biuro = większa efektywność pracy

W trzecim panelu moderowanym przez Tadeusza Bracha – zastępcę kanclerza SGH, udział wzięli: Joanna Blumert – Associate, Cushman & Wakefield, Michał Dobrowolski – Dyrektor Zarządzający, BREMA, Beata Osiecka – Prezes Zarządu, Kinnarps Polska, Ryszard Podgorski – Wiceprezes Zarządu, Konsalnet Security, Artur Pollak – Prezes Zarządu APA Group. Prelegenci poruszyli temat powierzchni biurowych a konkretnie obecnych trendów na rynku, efektywnego zarządzania biurem, optymalizacją jego kosztów, a także przedstawiali swoje wizje biur przyszłości. Podczas dyskusji padło kilka ciekawych liczb, m.in. efektywny czas pracy to jedynie 25% czasu spędzonego w biurze, a 80% pracowników chce zobaczyć swoje biuro, zanim podpiszą umowę. Dane te zdaniem panelistów oznaczają, iż nowoczesne biura muszą w dużym stopniu skupiać się na zapewnianiu pracownikom miejsca odpoczynku, które stymulowałoby ich kreatywność oraz efektywność. Uczestnicy panelu zgodnie doszli też do wniosku, że w tworzeniu biura przyszłości będą brali udział sami pracownicy.

Polski rynek magazynowy żyłą złota?

Moderatorem ostatniego panelu dyskusyjnego był prof. dr hab. Bogdan Klepacki – Kierownik Katedry Logistyki, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który na wstępnie zaprosił do dyskusji następujących ekspertów: dr hab. Halina Brdulak​, prof. nadzw. SGH – Katedra Zarządzania Międzynarodowego, Kolegium Gospodarki Światowej, Bartłomiej Czuba – Wicedyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine, mBank, Robert Dobrzycki – Partner Zarządzający, ‎Panattoni Europe, Andrzej Kozłowski – Członek Zarządu, ROHLIG SUUS Logistics SA, Dr hab. Krzysztof Rutkowski Prof. SGH – Kierownik Katedry Logistyki, Joanna Sinkiewicz – Head of Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield. Dyskusja dotyczyła m.in. obecnej koniunktury na rynku powierzchni magazynowych, która jak wskazali prelegenci, jest bardzo korzystna. Jako jeden z głównych czynników takiego stanu rzeczy wymieniono bardzo prężnie rozwijający się rynek e-commerce. Ponadto debatowano nad ideą mobilnego magazynu, optymalizacją kosztów w branży logistycznej oraz nad przyszłością rynku magazynowego, którego dynamiczny rozwój według prelegentów dzieje się na naszych oczach poprzez automatyzację fabryk znaną m.in. z obiektów firmy Amazon.

Podsumowując, z pełnym przekonaniem możemy przyznać, iż konferencja zakończyła się pełnym sukcesem. Zarówno poziom merytoryczny jak i frekwencja na wydarzeniu stały na wysokim poziomie co zawsze daje nam największą satysfakcję. Jesteśmy przekonani, że inspirujące dyskusje, które wywiązały się w trakcie paneli oraz networkingowe konwersacje wniosły bezcenną wartość dodaną do przedsiębiorstw naszych klubowiczów.

 

Patroni Honorowi: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Izba Handlu, Polska Rada Centrów Handlowych, Polska Rada Facility Management, Polskie  Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie

Partner Strategiczny: Globe Trade Centre

Partnerzy Główni: Cushman & Wakefield, Panattoni Europe

Partnerzy Złoci: Canon Polska, Skanska
Partnerzy: APA Group, CFE Polska, Kinnarps Polska, Kancelaria KKLW Kurzyński, Łyszyk, Wierzbicki, Konsalnet Holding S.A., Lyreco Polska, Marvipol Development, Robyg, Rohlig Suus Logistics S.A., Vivenge

Partner Wspierający: Wprost Nieruchomości

Patroni Medialni: Wprost, Polska The Times, Biznes na fali, Business&Prestige, Capital24.tv, Warsaw Business Journal, CEO.com.pl, e-biurowce, Flesz.news, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Investing.com, Inwestorzy.tv, Kariera w Finansach, Law Business Quality, Outsourcing Magazine, Polish Market, QBusiness, Real Estate Manager

Integracja z Executive Club

$
0
0

15 czerwca 2018 r. w Sobieniach Królewskich podczas letniego wydarzenia klubowego – EC Summer Party odbyła się III edycja turnieju golfowego Executive Golf Cup. Cykliczne spotkania integracyjne organizowane przez Executive Club, które łączą sport, rozrywkę i biznes w nieformalnej atmosferze wzbogacają formułę spotkań klubowych.

W pięknych okolicznościach przyrody oraz przy wyjątkowo sprzyjającej aurze w zmaganiach turniejowych udział wzięło 50 osób. Turniej zainaugurował Pan Marek Michałowski – Prezes Polskiego Związku Golfa.

Dla mniej doświadczonych oraz zupełnie nowych graczy zaplanowana była Akademia Golfa. Pod okiem profesjonalnych instruktorów uczestnicy akademii zbierali pierwsze szlify, poprawiali zdobyte już umiejętności oraz ćwiczyli długie uderzenia na driving range.

Golf to jednak nie jedyna atrakcja tego dnia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również strefa SPA z jacuzzi i masażami, wieczorne barbacue, muzyczne występy solo oraz w duetach, a także mundialowa strefa kibica podczas meczu Hiszpania – Portugalia. Wszystko to działo się w luźnej i wesołej atmosferze, która udzieliła się wszystkim gościom.

Podczas wieczornej części spotkania poznaliśmy laureatów we wszystkich konkurencjach oraz zwycięzców turnieju:

– I miejsce: Marek Bulak i Sylwia Olędzka

– II miejsce: Natalia Radomska i Bartosz Stachowiak

– III miejsce: Krzysztof Lewandowski i Wojciech Michałowski

Podczas Akademii odbył się konkurs w kategorii Longest Drive, zwyciężyli:

– Rafał Karczmarz, z wynikiem 81 m

– Barbara Borkowska, z wynikiem 75 m

Na dołku nr 9 odbył się konkurs Nearest to the Pin, w którym zwycięzcą został Krzysztof Podsiadły z wynikiem 2,17 m.

Nagrody i dyplomy zwycięzcom turnieju oraz laureatom akademii wręczyli Prezes Executive Club Beata Radomska oraz Wiceprezes i Partner PwC, Jacek Socha. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania klubowe!

Szczególne podziękowania Executive Club kieruje do partnerów turnieju:
Autoland, Europejskie Centrum Odszkodowań, Foksal, Konsalnet, Meadow Group, Vortex Energy, a także do sponsorów nagród: Autoland, Dr Irena Eris .

Partnerami wieczoru byli Gevelli i Kompania Piwowarska.

 

Sympozjum MicroStrategy odbędzie się 5 października 2018 w Warszawie

$
0
0

ZAREJESTRUJ SIĘ

Executive Club ma zaszczyt zaprosić na jednodniowy event dotyczący Business Intelligence oraz Data Science, organizowany przez MicroStrategy. Sympozjum MicroStrategy odbędzie się 5 października 2018 w Warszawie, w hotelu The Westin Warsaw!

zainspirujsie

 

 

  • wyróżniającym wydarzeniem podczas, którego zaprezentowane zostaną aktualne trendy dotyczące analityki biznesowej oraz Big Data
  • mówcami, którzy przedstawią drogę do Inteligentnego Przedsiębiorstwa
  • najlepszymi praktykami światowych liderów i weź udział w sesjach tematycznych prowadzonych przez ekspertów z branży

networking

 

 

  • porozmawiaj z lokalnymi i globalnymi partnerami, którzy pomagają organizacjom w maksymalnym wykorzystaniu możliwości MicroStrategy
  • spotkaj się podczas networkingu z partnerami z branży
  • odkryj ścieżkę do Inteligentnego Przedsiębiorstwa, przedstawioną przez Micheala J. Saylora, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego MicroStrategy

nauczsie

 

 

  • jak wykorzystać najnowsze rozwiązania analityczne i mobilne, które są w stanie znacząco poprawić wydajność i rentowność przedsiębiorstw we wciąż rozwijającym się środowisku biznesowym
  • jak używać narzędzia służące do analizy danych w trakcie rozszerzonych praktycznych warsztatów
  • jak maksymalizować korzyści płynące z Big Data, budować intuicyjne pulpity nawigacyjne i wizualizacje oraz tworzyć niestandardowe aplikacje dla przedsiębiorstw

Zarejestruj się już dziś!
Czekamy na Ciebie w The Westin w Warszawie!

 

 

 

 

Cloud Computing & Digital Transformation

$
0
0

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie klubowe!

Debatą „Cloud Computing & Digital Transformation” rozpoczynamy drugie półrocze spotkań klubowych. Wydarzenie, podczas którego poruszymy tematykę technologii chmury oraz transformacji cyfrowej odbędzie się  26 września  2018 r. w hotelu Bristol w Warszawie.

Pierwsze powakacyjne spotkanie klubowe skierowane jest do przedstawicieli branży informatycznej, spółek technologicznych oraz najważniejszych podmiotów rynkowych. Eksperci  poruszą takie tematy jak: bezpieczeństwo danych w chmurze, relacje pomiędzy RODO
a przetwarzaniem danych, biznesowe strategie wykorzystania chmury obliczeniowej, Platforma Przemysłu 4.0 oraz perspektywy rozwoju nowych technologii w rodzimych przedsiębiorstwach. Specjaliści postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania nurtujące zarówno tych przedsiębiorców, którzy przenieśli już swój biznes w chmurę, jak i tych, którzy dopiero planują to w swojej strategii.

Udział w spotkaniu potwierdzili między innymi: Borys Stokalski – Prezes, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji; Leszek Maśniak – Chief Data Officer, Ministerstwo Cyfryzacji; Piotr Czarnecki – Prezes Zarządu, Raiffeisen Polbank; Marcin Bawor – Account Executive, Poland & Baltics, MicroStrategy; Mariusz Chudy – Wiceprezes Zarządu Integrated Solutions Sp. z o.o., Dyrektor Dostarczania Rozwiązań dla Biznesu Orange Polska oraz Roman Szwed – Prezes Zarządu, Atende SA.

Debaty organizowane przez Executive Club mają na celu dzielenie się z rodzimymi przedsiębiorcami najnowszą wiedzą, a w efekcie służą rozwojowi polskich przedsiębiorstw. Ekspercka dyskusja o najnowszej technologii wchodzącej dopiero do polskich firm, jaką jest chmura, będzie fundamentem dla rozwoju innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach.

Partnerzy


 

 

 

 

Patronat Honorowy


 

 

Październik pod znakiem fintech!

$
0
0

Liderzy branży finansowej, przedstawiciele najważniejszych firm ubezpieczeniowych oraz spółek technologicznych dyskutować będą o przyszłości sektora finansowego już 25 października w hotelu Bristol w Warszawie. Debata pod hasłem „Finanse 3.0. Wyzwania w dobie ery fintech” poruszy aktualną tematykę zmian jakie mają dokonać się w branży oraz na rynku bankowym.

Do udziału w debacie zostali zaproszeniu wybitni eksperci, wśród których znaleźli się m.in. Paweł Bułgaryn – Kierujący Zespołem ds. Systemu Płatniczego Departament Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów, Magdalena Borowik – Doradca Ministra, Fintech, DLT, aktywa cyfrowe; Ministerstwo Cyfryzacji, Maciej Bardan – I Wiceprezes Zarządu, Raiffeisen Polbank, Paweł Kicman – Dyrektor Finansowy, Canon Polska, Roman Szwed – Prezes  Zarządu, Atende czy też Ewa Wernerowicz – Prezes Zarządu, Vivus Finance.

Globalna rewolucja  cyfrowa wywiera coraz większy wpływ na sektor finansowy. Coraz częściej mówi się o dostosowaniu branży do nowych trendów wynikających z transformacji, dlatego kolejne spotkanie klubowe będzie poświęcone debacie nad kierunkami rozwoju rynku fintech w Polsce. Zaproszeni Goście wspólnie pochylą się nad płynącymi szansami oraz zagrożeniami związanymi z innowacyjnymi technologiami finansowymi. Jak system kryptowalut wpłynie na sektor finansowy oraz jak cyfryzacja, sztuczna inteligencja i otwarta bankowość zmieniają systemy płatności? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci podczas październikowej debaty klubowej.

Partnerzy


 

 

 


Executive Club na Forum Ekonomicznym

$
0
0

4 września w Karczmie nad Kryniczanką w Krynicy-Zdrój odbyło się doroczne „Executive Connect Party”. Spotkanie podczas Forum Ekonomicznego organizowane było już po raz czwarty i spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników Forum.

Celem wydarzenia było stworzenie unikalnej  biznesowej atmosfery, w gronie przedstawicieli wyróżniających się przedsiębiorstw obecnych na Forum. Nieformalny charakter spotkania sprzyjał nawiązywaniu nowych kontaktów i wymianie doświadczeń a czas gościom umilał koncert góralskiej kapeli „Jaworyna”.

Partnerami spotkania byli: Cushman & Wakefield Polska, KUKE S.A. Bank Pekao S.A., Mastercraft Polska, Phillips Polska, Rolnik.

 

Executive Club Partnerem Wspierającym I Kongresu Klastrów Wyszehradzkich!

$
0
0

Jako Partner Wspierający mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Kongres Klastrów Wyszehradzkich, który odbędzie się już 25 i 26 Września w Gliwicach.

Kongres to spotkanie organizacji klastrowych Grupy V4 organizowane przez ZP Klastry Polskie wraz z Partnerami z krajów V4 w ramach projektu wspieranego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki z siedzibą w Bratysławie.

Wydarzenie stawia czoła problemom związanym z funkcjonowaniem klastrów w regionie V4, tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń, rozwiązywania problemów i budowania sieci osób zaangażowanych w działalność klastrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Kluczowym tematem będzie m.in. bliższa współpraca podmiotów z regionu V4 oraz Industry 4.0, stanowiąca szansą na reindustrializację Europy, w szczególności atrakcyjną i możliwą do wdrożenia dla gospodarek krajów, które opierają rozwój przemysłowy na nowych technologiach ICT, wymaganiach automatyzacji, robotyzacji i ekologii.

Udział w konferencji potwierdzili przedstawiciele 7 krajów, m.in.: Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Pan Artur Soboń, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat, Dyrektor Jan Staniłko – Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Dyrektor Anna Brussa – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Pavla Břuskova – National Cluster Association i Lucia Seel – European Cluster Collaboration Platform.

Więcej informacji o wydarzeniu:
https://visegradclustercongress.klastrypolskie.pl/pl/

Fleet Management Training – ogólnopolskie szkolenie dla managerów zarządzających flotą

$
0
0

Od 3 do 5 października br. w Białce Tatrzańskiej odbędzie się szkolenie dedykowane managerom, którzy zarządzają flotą samochodową w firmach.

Podczas trzydniowego szkolenia Fleet Management Training odbędą się wykłady, debata, motoryzacyjne premiery flotowe i jazdy testowe SUV-ami i crossoverami na wymagających i krętych podhalańskich drogach.

Uczestnicy szkolenia wezmą udział w debacie, której tematem przewodnim jest: „Nowoczesny fleet manager – czyli współczesne wyzwanie zapewnienia mobliności swoim pracownikom”. Podczas wykładu mec. Agnieszki Szczodry – Hajduk, dowiedzą się także jakie są obowiązki pracodawców, fleet managerów i pracowników w kontekście odpowiedzialności za samochód firmowy. Natomiast od mec. Piotra Czubluna pozyskają informacje na temat zmian, jakie będą obowiązywały od 1 października br. w ubezpieczeniach w leasingu. Przedstawiciele firmy Softra, Wojciech Lewandowski i Rafał Dmytryszyn przybliżą zaś wszystkich zebranym fleet managerom, w jaki sposób aplikacje mobilne zwiększają efektywność w zarządzaniu floty oraz jak carsharing wewnętrzny może wpłynąć na obniżenie kosztów floty, a Tomasz Czerniejewski z MultiWash opowie o tym, jak dbać o pojazd firmowy.

Na uczestników szkolenia, jak co roku, czeka wiele atrakcji. Nie lada gratką będą dwie wyjątkowe premiery flotowe: Fiata 500X oraz specjalnie sprowadzonego z Francji na szkolenie Peugeota 508. Samochody te będą także dostępne do jazd testowych. Dodatkowo będzie można przetestować, m.in.: Alfę Romeo Stelvio, Fiaty Tipo i Tipo Station Wagon, Jeepy Compass i Renegade, KIA Ceed, Ceed Sportswagon, Sorento, Sportage i Stonic, Citroëna Berlingo i C4 Cactus, Peugeota 508, 5008, DS7, Subaru Forestera i XV oraz Volkswageny: Touareg, Tiguan i T-roc, Volvo V60, V90, XC40 i XC 60. Fleet managerowie będą mogli wziąć udział także w dedykowanym im konkursie– „Nowy Volkswagen Touareg a eco-driving”. Zaprezentowane zostaną także produkty i usługi flotowe firm, m.in.: Carefleet, Emotis, Flotman, Mostva, MultiWash, MotoFlota, Softra, Viasat Monitoring.

Szczegóły dot. szkolenia (oraz formularz zgłoszeniowy) dostępne są na stronie: www.fleet.com.pl

Fleet Management Training – to ogólnopolskie szkolenie dla managerów zarządzających flotą samochodową w firmach, organizowane corocznie przez Fleet Meetings – wydawcę magazynu „Fleet” i serwisu informacyjnego www.fleet.com.pl.

Tegoroczne szkolenie Fleet Management Training odbędzie się w położonym u podnóża Kotelnicy –  hotelu Bania Thermal & Ski, w malowniczej Białce Tatrzańskiej. Zapraszamy!

 

Wrzesień pod znakiem chmury i technologicznych innowacji!

$
0
0

26 września w hotelu Bristol w Warszawie odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie klubowe – „Cloud Computing & Digital Transformation”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji a tematyka skupiała się wokół bezpieczeństwie w chmurze i innowacjach technologicznych.

Spotkanie otworzyło przemówienie Beaty Radomskiej – Prezes Executive Club, która przywitała zarówno stałych bywalców i jak nowych klubowiczów. „Dane to dziś największy zasób decydujący o przewadze konkurencyjnej, można powiedzieć, że żyjemy w erze informacyjnego rogu obfitości. Jednak szybki rozwój i rosnąca popularność chmury sprawia, że zaczynamy mieć wątpliwości o bezpieczeństwo danych w niej przechowywanych” – mówiła na wstępie Prezes.

Część merytoryczną rozpoczął Leszek Maśniak – Chief Data Officer z Ministerstwa Cyfryzacji. Doradca ministra przedstawił program Wspólna Infrastruktura Informatyczna Państwa (WIIP 2.0), którzy ma na celu poprawę bezpieczeństwa usług infrastrukturalnych w modelu gospodarki współdzielenia dla wszystkich instytucji rządowych i urzędów centralnych. Istotnym elementem pracy ministerstwa jest poszukiwanie racjonalnych metod wykorzystania istniejących serwerowni w instytucjach zarządzających. „Skonsolidowanie ich sieciami rządowymi i połączenie je wspólnymi procesami zarządzania pozwoli poprawić bezpieczeństwo przetwarzania danych i w końcu obniżyć koszty” – tłumaczył Leszek Maśniak.

Po tym wystąpieniu nadszedł czas na najważniejszy punkt wieczoru, czyli debatę „Efektywne wdrażanie nowych technologii w dobie cyfryzacji i digitalizacji”. Moderatorem dyskusji był Borys Stokalski, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Podczas debaty podjęto tematy takie jak: cyfryzacja, optymalizacja procesu zarządzania infrastrukturą oraz wizja przyszłości. Prelegenci zwrócili również uwagę na to, że aby zarządzać przedsiębiorstwem w dobie transformacji, trzeba umiejętnie zarządzać czterema kluczowymi elementami. Są to: ludzie, procesy i modele operacyjne, klienci i rynek, do którego trzeba się dostać i zrozumieć jego wymagania oraz technologię, którą trzeba zrozumieć. Sama zmiana technologiczna, poprzez dostosowywanie się do trendów np. migrowanie do chmury nie jest receptą na powodzenie transformacji przedsiębiorstwa.

„Fundamentalnym aspektem transformacji jest dostosowanie nowych modeli operacyjnych”- przekonywał Mariusz Chudy, Wiceprezes Zarządu Integrated Solutions, Dyrektor Dostarczania Rozwiązań dla Biznesu Orange Polska. Zdaniem prelegentów istnieją dwie ścieżki dochodzenia do cyfrowej transformacji. W pierwszej, inicjatywa wywodzi się z organizacji IT, gdzie digital leader proponuje konkretne rozwiązania dostosowane do organizacji. Druga ścieżka podyktowana jest pojawiającą się luką w strukturach organizacyjnych. Wówczas prym wiedzie CTO czy też CDO, który równolegle współpracuje z organizacją IT, jak i raportuje do swojego przedsiębiorstwa. Szymon Stępczak, Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży, Atende, stwierdził, że to nie biznes jest dla technologii, a technologia dla biznesu. Pomaga ona znaleźć drogę do konkurencyjności i może pomóc przejść zmiany rozszerzania modelu operacyjnego. Na zakończenie dyskutanci przywołali skuteczny model przywództwa w procesie transformacji. Aby cyfrowa transformacja się udała, ważne jest by cały zarząd i management spółki zaangażował się w pracę nad jej rozwojem. Istotna jest również spójna wizja zmian w przedsiębiorstwie.

 

Organizator: Executive Club

Patronat Honorowy: Ministerstwo Cyfryzacji, Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polish Data Center Association, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polskie Towarzystwo Informatyczne

Partnerzy: Atende S.A., BDO Technology, Cigno Consulting, MicroStrategy Poland, Orange Polska, Raiffeisen Polbank

Patroni medialni: IT Reseller, Fundacja E-Państwo, CyfrowyUrząd.pl, Biznesnafali.pl, Business&Prestige, Law Business Quality, Polish Market, CEO.com.pl

VI edycja dwudniowego kongresu European Executive Forum już za nami!

$
0
0

Dwa dni, pięć paneli dyskusyjnych, trzydziestu prelegentów, osiem godzin wystąpień Gości Specjalnych i dyskusji panelowych oraz uroczysta gala – tak w skrócie wyglądała VI edycja międzynarodowego kongresu o tematyce przywództwa, zarządzania i innowacji. Wydarzenie miało miejsce 9 i 10 kwietnia w hotelu Sheraton w Warszawie i odbyło się pod Patronatem Honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Po raz kolejny przyznano też prestiżowe statuetki ,,European Leadership Awards”.

Dzień 1

Pierwszy dzień konferencji otworzyło wystąpienie inauguracyjne Gościa Specjalnego Sony’ego Kapoora – Dyrektora think tanku Re-Define, który w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie rozwoju technologii jako jednego z dwóch (poza wzrostem liczby pracowników) motorów napędowych rewolucji technologicznych. Zaznaczył także że rozwój, który dzieje się na naszych oczach ma zarówno dobrą jak i złą stronę. Rzeczy które wydawały się nowoczesne 10 lat temu dziś są nierzadko bezużyteczne, a z drugiej strony rozwój sztucznej inteligencji oraz groźba wycieków danych osobowych (jak w przypadku Facebooka) stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Mówca zakończył swój wykład stwierdzeniem, że należy wspólnie reagować na wielu polach na wielkie wyzwania, które rzuca nam postępujący rozwój technologii.

Panel 1: Technologiczny róg obfitości

Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego moderowanego przez Prof. Piotra Płoszajskiego (Szkoła Główna Handlowa), prelegenci debatowali o postępującej cyfryzacji biznesu oraz o szansach i zagrożeniach jakie stwarza rozwój digitalizacji i automatyzacji. Moderator zainicjował część dyskusyjną zapraszając na scenę panelistów wśród których byli: Zsolt Fekete (Algotech Polska), Tomasz Gościniak (Microstrategy Poland), Sony Kapoor (Re-Define), Marcin Lewandowski (Grupa GPEC) oraz Michał Sieczko (Canon Polska). Eksperci poruszyli w swojej dyskusji kluczowe zagadnienia dotyczące rozwoju technologicznego, wskazali technologie, które ich zdaniem będą odgrywać kluczową rolę w przyszłości m.in.: cyfrowe odwzorowanie obrazu, drukowanie 3D, blockchain oraz Big Data. Wskazali również branże, które rozwijają się równocześnie z rozwojem technologii oraz te, które nie nadążają (służba zdrowia oraz administracja publiczna) za postępującą rewolucją i należy dołożyć wszelkich starań aby to zmienić. Podczas dyskusji padło również stwierdzenie, które w pełni może posłużyć jako podsumowanie niezwykle ciekawego panelu: „Big Data is a new oil”.

Panel 2: Ekonomia współdzielenia

Dyskusja dotycząca ekonomii współdzielenia nadała ton debacie prowadzonej przez Prof. Witolda Orłowskiego (Akademia Finansów i Biznesu Vistula). O sharing economy jako gospodarce dostępu mówił Prof. Bolesław Rok (Akademia Leona Koźmińskiego).  Przekonywał, że obszarami gdzie znacząco się to zagadnienie rozwija, są rozrywki, którym towarzyszą takie serwisy i wypożyczalnie jak Spotify, czy Netflix oraz crowdfunding, który powoduje, że banki tracą kolejne pole do finansowania różnego rodzaju projektów. Na zagadnienie współdzielenia z perspektywy branży nieruchomości i wspólnego dostępu spojrzał Bartłomiej Zagrodnik (Walter Herz). Przywołał przykład przebudowy centrów handlowych w odpowiedzi na nowe oczekiwania oraz zmianę postrzegania spędzania czasu. Pojawiają się coraz to nowe miejsca, które umożliwiają dzielenie się i wymianę własnymi produktami np. bookcrossing czy targi śniadaniowe. Prelegenci wśród których byli również Władysław Grochowski (Grupa Arche), Maciej Panek (Panek S.A. i UAB PANEK) oraz Dariusz Żuk (Business Link Poland) zgodnie uważali, że świat powinien się rozwijać w kierunku wymiany wiedzy i zasobów oraz ich efektywniejszego wykorzystania a nie w kierunku posiadania rzeczy.

STATUETKI „EUROPEAN LEADERSHIP AWARDS” ROZDANE PO RAZ KOLEJNY

 

Punktem kulminacyjnym wieczoru była gala rozdania „European Leadership Awards”, która odbyła się już po raz szósty. Jej celem było uhonorowanie najlepszych przedsiębiorstw, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju oraz odznaczają się szczególną dbałością o najwyższe standardy przywództwa.

 

Laureatami European Leadership Awards zostali:

 

Industry Leader – MAN Truck & Bus Polska
Innovation Leader – URSUS S.A.
Technology Leader – Canon Polska
CEO of The Year – Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park
Global Success Leader – Maspex-GMW oraz Nowy Styl Group
Personality of the Year – Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski S.A.
Investment Leader – Griffin Real Estate
Financing Leader – Bank Pekao S.A. oraz Polski Fundusz Rozwoju S.A.
Export Ambassador – Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.
Charity Leader – Pfizer Polska

Dzień 2

Drugi dzień konferencji zainicjował swoim przemówieniem Pan Bernd Lucke – prof. ekonomii oraz niemiecki europoseł. Przemówienie niezwykle ciekawie zarysowało sytuację wewnętrzną w Unii Europejskiej, wzajemne interakcje między państwami oraz obecne problemy wspólnoty. Wśród najpoważniejszych z nich można wymienić kryzys imigracyjny, Brexit oraz trudności legislacyjne, które wynikają z zapisów Traktatu Lizbońskiego odnośnie jednomyślności podczas głosowań nad zmianą/wprowadzeniem nowych uregulowań prawnych. Wszystkie te problemy osłabiają jedność organizacji a brak liderów, którzy mogliby pomóc w poradzeniu sobie z tymi problemami nie napawa optymizmem. Rozwiązaniem tych problemów według europosła jest skupienie się na integracji gospodarczej poprzez rozwój wspólnego rynku.

Panel 1: Zrównoważony rozwój w biznesie

Pierwszy panel prowadzony przez Agatona Kozińskiego (Polska The Times) poświęcony był zagadnieniom związanym z budowaniem zrównoważonego rozwoju w biznesie oraz innowacyjnym rozwiązaniom biznesowym prowadzącym do efektywnego wykorzystania zasobów. Prof. Michał Kleiber (The European Community on Computational Methods in Applied Science) zauważył, że największą szansą jak i również wyzwaniem w tworzeniu zrównoważonego biznesu jest wykorzystanie wielkich zasobów danych płynących z Big Data, których efektywne wykorzystanie pozwoliłoby określić skutki najróżniejszych elementów działalności w biznesie. Rozmówcy wśród których byli Jean-Andre Barbosa (Future Pipe Industries), Łukasz Czepiel (Pfizer Trading i Pfizer Consumer Healthcare), Joanna Erdman (ING Bank Śląski S.A.) oraz prof. Bernd Lucke, wspólnie uznali, że zysk nie jest jedyną wartością w korporacjach. Coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na dialog z interesariuszami takimi jak pracownicy, dostawcy czy klienci oraz dostosowuje prowadzone działania firmy do ich oczekiwań.

Drugi panel dyskusyjny zainicjowało przemówienie Prof. Santiago de la Cierva, wykładowcy IESE Business School, który przybliżył słuchaczom zagadnienia dotyczące nowoczesnego przywództwa. Mówca już na wstępie zaznaczył iż bycie liderem w dzisiejszych czasach jest dużo trudniejsze i wymaga od samego lidera znacznie więcej niż zaledwie kilkanaście lat temu. Wobec rozwoju social media i wchodzenia na rynek pracy millenialsów, lider powinien być osobą wszechstronną i biegłą w komunikacji wielokanałowej.

Panel 2: Wizjonerskie organizacje

Goście mieli możliwość wysłuchania panelu moderowanego przez Prof. Cezarego Wójcika (Center for Leadership), który dotyczył budowania wizjonerskich organizacji. Dyskutanci wśród których byli: Prof. Santiago de la Cierva (IESE Business School), Anna Jakób (Grupa GPEC), Piotr Paszczyk (APN Promise S.A.), Anna Poliszkiewicz (Vistra Corporate Services) oraz Rafał Trusiewicz (Katharsis Development) wspólnie zauważyli, że aby tworzyć wizjonerskie organizacje trzeba oddać władzę i wyzwolić rozproszone przywództwo. „Rolą każdego wizjonera jest pokazywanie ludziom kierunków rozwoju oraz przekonywanie, że zakładane cele są osiągalne” – mówił Prezes Piotr Paszczyk. Eksperci wskazali: wizjonera, szczęście, zespół oraz strategię jako czynniki warunkujące sukces. Natomiast jako podstawę do odkrywania nowych możliwości biznesowych wymienili budowanie zaufania.

Panel 3: Wpływ robotyki i automatyki na rozwój gospodarki

Wprowadzeniem do ostatniego panelu dyskusyjnego było wystąpienie Dr Pawła Urbańskiego – Dyrektora Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, który podjął temat relacji pomiędzy rozwojem techniki a wzrostem gospodarczym. Jedną z konkluzji z prezentacji jest nieco pesymistyczna wizja przyszłości – nawet 50% zawodów w gospodarkach rozwiniętych będzie narażonych na automatyzację.

Paneliści ostatniej dyskusji moderowanej przez Prof. Cezarego Zielińskiego (Politechnika Warszawska) w której udział wzięli Krystyna Boczkowska (Robert Bosch), Piotr Czarnecki (Raiffeisen Bank Polska), Michal Kreczmar (PwC), Artur Pollak (APA Group) oraz wcześniej występujący Dr Paweł Urbański debatowali o technologicznej rewolucji oraz inwestowaniu w nowe technologie i cyfryzację. Zdaniem Krystyny Boczkowskiej robotyka i automatyzacja nie oznacza rezygnowania z pracowników, ponieważ rozwój technologii wprowadza nowe zawody, które odpowiedzialne są za cyberbezpieczeństwo, Big Data czy Internet rzeczy. Z kolei Piotr Czarnecki zaznaczył, że na konkurencyjnym rynku oraz w obecnej gospodarce, która zmierza w kierunku gospodarki cyfrowej następują dwa procesy – walka o koszty oraz zmiana paradygmatu działania na linii z klientem. Prelegenci jednogłośnie podkreślali ogromną wagę kształcenia i dostosowywania kadry pracowniczej do wymagań jakie stawia obecnie rynek pracy.

Podsumowując możemy przyznać z satysfakcją, że dwudniowy kongres zakończył się pełnym sukcesem. Za nami godziny inspirujących wystąpień, burzliwych debat i wspólnie wypracowanych konkluzji. Jako profesjonalna organizacja networkingowa dokładamy wszelkich starań aby poziom merytoryczny naszych spotkań spełniał nawet najwyższe wymagania. Nasi goście udowodnili, że dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to wartości nie do przecenienia w rozwoju biznesu. Wierzymy, że zarówno w sposób praktyczny jak i teoretyczny przybliżyliśmy naszym słuchaczom kluczowe obecnie zagadnienia biznesowe z perspektywy technologicznej, innowacyjnej oraz inwestycyjnej. Jesteśmy przekonani, że wystąpienia prelegentów i ciekawe dyskusje panelistów zainspirowały naszych gości do działania oraz nakreśliły im nowe ścieżki rozwoju.

Do zobaczenia za rok!

Patron Honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Partner Główny: Canon Polska, Pfizer Polska

Partnerzy Złoci: Future Pipe Industries, MicroStrategy Poland, Skanska

Partnerzy: Algotech Polska, APA Group, Arche, British Automotive Centrum, Robert Bosch, Enea, Grupa GPEC, ING Bank Śląski, Katharsis Development, Lyreco Polska, MasterCard, APN Promise, PwC, Raiffeisen Polbank, SPAR, Vistra Corporate Services, Walter Herz

Gala Partners: Globe Trade Centre, Panek CarSharing

 

 

 

IX edycja Investment Forum & Awards Gala już za nami!

$
0
0

8 maja w hotelu Regent w Warszawie odbyła się IX edycja konferencji „Investment Forum & Awards Gala” zwieńczona galą rozdania „Diamentów Inwestycji”. Grono wyjątkowych prelegentów ze świata nauki oraz biznesu debatowało m.in. o możliwościach inwestycji i zmianach modelu funkcjonowania firm w dobie rewolucji technologicznej oraz ekspansji polskich przedsiębiorstw na zagraniczne rynki.

Konferencję, która odbyła się pod hasłem „Inwestycje–Kapitał–Innowacje” otworzyło wystąpienie inauguracyjne Prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, Pawła Borysa. „Polską gospodarkę obecnie cechuje niska stopa inwestycji, ale jednocześnie gospodarka jest w optymalnej fazie swojego rozwoju. Notowana jest duża dynamika wzrostu PKB, niski poziom inflacji, dobry i stabilny bilans handlowy, czy też najwyższa wartość inwestycji zagranicznych które wpłynęły do Polski ” – mówił Prezes podczas wystąpienia. Zwrócił również uwagę na to, że fundamentalną kwestią jest to, aby biznes i nauka stworzyły sprawny ekosystem innowacji w Polsce wsparty bazą finansowania.

Panel 1: W co i jak inwestować w gospodarce innowacyjnej?

Panel dyskusyjny moderowany przez Profesora Uniwersytetu Warszawskiego Grzegorza Jędrzejczaka poświęcony był tematyce inwestowania w gospodarce innowacyjnej. Na pytanie moderatora odnośnie inwestycji i innowacji mikro przedsiębiorców, Maciej Bardan – I Wiceprezes Raiffeisen Bank Polska postawił tezę, iż nie można być innowacyjnym bez kapitału i skali działania. To właśnie budowanie ekosystemu, dostęp do wielu partnerów oraz źródeł finansowania daje możliwość działania innowacyjnego. Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu EmiTel odniósł się natomiast do obszarów, w które warto inwestować. Podkreślał, że aby określić w co należy inwestować, powinno się zwrócić uwagę na prognozy rynkowe, które szacują wielkość i potencjał rynku jaki dany obszar generuje. Jako przykład branży, która jest warta inwestowania podał Internet Wszechrzeczy. Grono prelegentów, w którym byli również Paweł Urbański – Dyrektor Szkoły Biznesu PW oraz Mariusz Wnuk – Wiceprezes Zarządu Pocztylion-Arka PTE zgodnie zauważyli, że szczególną uwagę powinno się zwrócić na dostosowanie modelu edukacji oraz przygotowywanie kadry pracowniczej do zmian podyktowanych rozwojem digitalizacji i automatyzacji, a kluczem do sukcesu rozwoju przedsiębiorstwa jest know-how oraz nowe technologie.

Panel 2: Od start-up do Fortune 500 – jak sfinansować tę wyboistą drogę

Kolejny blok dyskusyjny zainicjował moderator, Tomasz Wiśniewski – Szef Zespołu Wycen, KPMG w Polsce, który zarysował tematykę panelu wokół źródeł finansowania zarówno innowacyjnych projektów firmy jak i jej poszczególnych stadiów rozwoju. W dyskusji panelowej uczestniczyli: Maciej Balsewicz – Współzałożyciel i Prezes bValue Angels VC, Robert Ługowski – Managing Partner, Cobin Angels, Jacek Pogonowski – Partner, Value4Capital Advisers oraz Maciej Radzki – Dyrektor Departamentu Bankowości Przedsiębiorstw, Bank Millenium S.A. Paneliści podzielili się cennymi spostrzeżeniami oraz zarysowali tendencje na przyszłość. Nakreślili również sposób funkcjonowania funduszy inwestycyjnych. Jako powód upadania większości start-upów wymienili brak kompetencji oraz silnego charakteru a jako ciekawą prognozę na przyszłość wskazali, iż w perspektywie 10 lat, 99% handlu przeniesie się do Internetu.

Panel 3: Nowe modele biznesowe w dobie rewolucji technologicznej

Osią debaty moderowanej przez Profesora Szkoły Głównej Handlowej, Rafała Mrówkę były nowe modele biznesowe w dobie rewolucji technologicznej. Udział w niej wzięli m.in. Karolina Kalkowska – Dyrektor ds. zarządzania jakością PIKA oraz Mariusz Gajewski – Sales Director CEE, FIS Technology Services. Do zagadnienia przetwarzania danych odniósł się Zsolt Fekete – Prezes Zarządu Algotech Polska, który przekonywał, że najważniejsze są dane, które mogą zidentyfikować potrzeby klienta oraz pozwalają podjąć mu decyzję. Artur Pollak – Prezes Zarządu APA Group, zauważył, że przyszłość cyfryzacji będzie ściśle związana z analityką danych. Ponadto obstawał przy zdaniu, iż dane globalne są szansą dla przedsiębiorców, m.in. z tego powodu, że danych nie trzeba tłumaczyć na osobne języki. Dążymy do unifikacji, a w tej chwili dysponujemy danymi, które powodują, że zastosowanie modelu, który funkcjonuje w Azji i przeniesienie go na rynek amerykański nie powinno stanowić dużego problemu. Moderator podsumował dyskusję stwierdzeniem, że rozwijanie nowych modeli biznesowych to gigantyczne ryzyko, które po części powinno się dzielić wraz z partnerami biznesowymi.

Panel 4: Polskie firmy na globalnej arenie

Moderator ostatniego panelu dyskusyjnego, którym była Prof. Elżbieta Mączyńska – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego zainicjowała debatę prośbą o wymienienie przez panelistów szans i barier dla polskich przedsiębiorstw w ekspansji poza granice kraju. Jak pierwszy głos zabrał Piotr Paszczyk – Prezes Zarządu APN Promise S.A., który wymienił konieczność posiadania dobrego produktu oraz twardego charakteru wobec nieznanej kultury. Adam Pietruszkiewicz – Dyrektor Zarządzający Coast2Coast Capital dodał, że świat się zmniejszył lecz jest to równocześnie wyzwanie, bo zmniejszył się dla wszystkich. Jako zagrożenia dla skutecznej ekspansji prelegenci wymienili jeszcze nieznajomość prawa, brak pewności co do kontrahenta oraz ryzyko kursowe. Ważnym wnioskiem płynącym z panelu, w którym uczestniczyli również Elżbieta Kacprzykowska – Dyrektor Biura Sprzedaży i obsługi Polis KUKE, Marcin Schulz – Partner kancelarii Liknlaters oraz Arkadiusz Zabłoński – Dyrektor Transacji Zagranicznych BGK, jest fakt, iż marka nie jest kluczowa w zagranicznej ekspansji, są branże jak np. informatyka gdzie marką jest samo wykształcenie pracowników.

GALA „Diamenty Inwestycji”

Zwieńczeniem Forum była uroczysta gala rozdania „Diamentów Inwestycji”. Nagrody te mają na celu uhonorowanie przedsiębiorców oraz firm, które w 2017 roku dokonały istotnych dla polskiej gospodarki inwestycji w kraju i za granicą. Wyróżnione zostały podmioty oraz osoby, które w sposób szczególny promowały ideę inwestowania w Polsce.

Laureatami „Diamentów Inwestycji” w poszczególnych kategoriach zostali:

Inwestycja roku: Selvita S.A.
Inwestor greenfield roku: Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Akwizycja roku: Tele-Fonika Kable S.A.
Inwestycja w innowacje roku: APA Group
Eksporter roku: LPP S.A.
Polski inwestor roku za granicą: Grupa Pietrucha
Anioł biznesu roku: Dawid Urban
Fundusz roku: Value4Capital
Bank finansujący roku: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
Kancelaria prawna roku: Linklaters
Doradca corporate finance roku: Vienna Capital Partners
Osobowość roku: Paweł Łojszczyk – Prezes Zarządu, dyrektor zarządzający, ABB

Fleet Management Training – ogólnopolskie szkolenie dla managerów zarządzających flotą

$
0
0

Od 3 do 5 października br. w Białce Tatrzańskiej odbędzie się szkolenie dedykowane managerom, którzy zarządzają flotą samochodową w firmach.

Podczas trzydniowego szkolenia Fleet Management Training odbędą się wykłady, debata, motoryzacyjne premiery flotowe i jazdy testowe SUV-ami i crossoverami na wymagających i krętych podhalańskich drogach.

Uczestnicy szkolenia wezmą udział w debacie, której tematem przewodnim jest: „Nowoczesny fleet manager – czyli współczesne wyzwanie zapewnienia mobliności swoim pracownikom”. Podczas wykładu mec. Agnieszki Szczodry – Hajduk, dowiedzą się także jakie są obowiązki pracodawców, fleet managerów i pracowników w kontekście odpowiedzialności za samochód firmowy. Natomiast od mec. Piotra Czubluna pozyskają informacje na temat zmian, jakie będą obowiązywały od 1 października br. w ubezpieczeniach w leasingu. Przedstawiciele firmy Softra, Wojciech Lewandowski i Rafał Dmytryszyn przybliżą zaś wszystkich zebranym fleet managerom, w jaki sposób aplikacje mobilne zwiększają efektywność w zarządzaniu floty oraz jak carsharing wewnętrzny może wpłynąć na obniżenie kosztów floty, a Tomasz Czerniejewski z MultiWash opowie o tym, jak dbać o pojazd firmowy.

Na uczestników szkolenia, jak co roku, czeka wiele atrakcji. Nie lada gratką będą dwie wyjątkowe premiery flotowe: Fiata 500X oraz specjalnie sprowadzonego z Francji na szkolenie Peugeota 508. Samochody te będą także dostępne do jazd testowych. Dodatkowo będzie można przetestować, m.in.: Alfę Romeo Stelvio, Fiaty Tipo i Tipo Station Wagon, Jeepy Compass i Renegade, KIA Ceed, Ceed Sportswagon, Sorento, Sportage i Stonic, Citroëna Berlingo i C4 Cactus, Peugeota 508, 5008, DS7, Subaru Forestera i XV oraz Volkswageny: Touareg, Tiguan i T-roc, Volvo V60, V90, XC40 i XC 60. Fleet managerowie będą mogli wziąć udział także w dedykowanym im konkursie– „Nowy Volkswagen Touareg a eco-driving”. Zaprezentowane zostaną także produkty i usługi flotowe firm, m.in.: Carefleet, Emotis, Flotman, Mostva, MultiWash, MotoFlota, Softra, Viasat Monitoring.

Szczegóły dot. szkolenia (oraz formularz zgłoszeniowy) dostępne są na stronie: www.fleet.com.pl

Fleet Management Training – to ogólnopolskie szkolenie dla managerów zarządzających flotą samochodową w firmach, organizowane corocznie przez Fleet Meetings – wydawcę magazynu „Fleet” i serwisu informacyjnego www.fleet.com.pl.

Tegoroczne szkolenie Fleet Management Training odbędzie się w położonym u podnóża Kotelnicy –  hotelu Bania Thermal & Ski, w malowniczej Białce Tatrzańskiej. Zapraszamy!

 


Wrzesień pod znakiem chmury i technologicznych innowacji!

$
0
0

26 września w hotelu Bristol w Warszawie odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie klubowe – „Cloud Computing & Digital Transformation”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji a tematyka skupiała się wokół bezpieczeństwie w chmurze i innowacjach technologicznych.

Spotkanie otworzyło przemówienie Beaty Radomskiej – Prezes Executive Club, która przywitała zarówno stałych bywalców i jak nowych klubowiczów. „Dane to dziś największy zasób decydujący o przewadze konkurencyjnej, można powiedzieć, że żyjemy w erze informacyjnego rogu obfitości. Jednak szybki rozwój i rosnąca popularność chmury sprawia, że zaczynamy mieć wątpliwości o bezpieczeństwo danych w niej przechowywanych” – mówiła na wstępie Prezes.

Część merytoryczną rozpoczął Leszek Maśniak – Chief Data Officer z Ministerstwa Cyfryzacji. Doradca ministra przedstawił program Wspólna Infrastruktura Informatyczna Państwa (WIIP 2.0), którzy ma na celu poprawę bezpieczeństwa usług infrastrukturalnych w modelu gospodarki współdzielenia dla wszystkich instytucji rządowych i urzędów centralnych. Istotnym elementem pracy ministerstwa jest poszukiwanie racjonalnych metod wykorzystania istniejących serwerowni w instytucjach zarządzających. „Skonsolidowanie ich sieciami rządowymi i połączenie je wspólnymi procesami zarządzania pozwoli poprawić bezpieczeństwo przetwarzania danych i w końcu obniżyć koszty” – tłumaczył Leszek Maśniak.

Po tym wystąpieniu nadszedł czas na najważniejszy punkt wieczoru, czyli debatę „Efektywne wdrażanie nowych technologii w dobie cyfryzacji i digitalizacji”. Moderatorem dyskusji był Borys Stokalski, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Podczas debaty podjęto tematy takie jak: cyfryzacja, optymalizacja procesu zarządzania infrastrukturą oraz wizja przyszłości. Prelegenci zwrócili również uwagę na to, że aby zarządzać przedsiębiorstwem w dobie transformacji, trzeba umiejętnie zarządzać czterema kluczowymi elementami. Są to: ludzie, procesy i modele operacyjne, klienci i rynek, do którego trzeba się dostać i zrozumieć jego wymagania oraz technologię, którą trzeba zrozumieć. Sama zmiana technologiczna, poprzez dostosowywanie się do trendów np. migrowanie do chmury nie jest receptą na powodzenie transformacji przedsiębiorstwa.

„Fundamentalnym aspektem transformacji jest dostosowanie nowych modeli operacyjnych”- przekonywał Mariusz Chudy, Wiceprezes Zarządu Integrated Solutions, Dyrektor Dostarczania Rozwiązań dla Biznesu Orange Polska. Zdaniem prelegentów istnieją dwie ścieżki dochodzenia do cyfrowej transformacji. W pierwszej, inicjatywa wywodzi się z organizacji IT, gdzie digital leader proponuje konkretne rozwiązania dostosowane do organizacji. Druga ścieżka podyktowana jest pojawiającą się luką w strukturach organizacyjnych. Wówczas prym wiedzie CTO czy też CDO, który równolegle współpracuje z organizacją IT, jak i raportuje do swojego przedsiębiorstwa. Szymon Stępczak, Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży, Atende, stwierdził, że to nie biznes jest dla technologii, a technologia dla biznesu. Pomaga ona znaleźć drogę do konkurencyjności i może pomóc przejść zmiany rozszerzania modelu operacyjnego. Na zakończenie dyskutanci przywołali skuteczny model przywództwa w procesie transformacji. Aby cyfrowa transformacja się udała, ważne jest by cały zarząd i management spółki zaangażował się w pracę nad jej rozwojem. Istotna jest również spójna wizja zmian w przedsiębiorstwie.

 

Organizator: Executive Club

Patronat Honorowy: Ministerstwo Cyfryzacji, Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polish Data Center Association, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polskie Towarzystwo Informatyczne

Partnerzy: Atende S.A., BDO Technology, Cigno Consulting, MicroStrategy Poland, Orange Polska, Raiffeisen Polbank

Patroni medialni: IT Reseller, Fundacja E-Państwo, CyfrowyUrząd.pl, Biznesnafali.pl, Business&Prestige, Law Business Quality, Polish Market, CEO.com.pl

 

Technologie finansowe bez tajemnic

$
0
0

25 października w hotelu Bristol w Warszawie odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie klubowe. Debata „Finanse 3.0. Wyzwania w dobie ery fintech” poruszyła tematykę zmian jakie dokonują się w branży finansowej oraz na rynku bankowym dzięki rozwojowi technologii finansowych.

 Mowę inauguracyjną wygłosił prof. Michał Kleiber, który przywitał gości oraz nakreślił tor dyskusji. Swoje wystąpienie zwieńczył natomiast intrygującym pytaniem „czy to możliwe, że wkrótce gotówka stanie się „lampą naftową”? Czyli zaszłością historyczną wobec postępującego, wielowymiarowego rozwoju systemu finansowego.

Wstępem do debaty było wystąpienie Pana Dominika Łabińskiego, Business Development Manager BPO/BPS, Xerox Polska. Mówca podkreślał istotność rozwoju technologii podpisu biometrycznego oraz bezpieczeństwa przechowywania danych. Stwierdził także, że nieunikniona jest wizja przyszłości paperless nawiązując do cytatu Thomasa Eliota, że „tylko ci, którzy ryzykują pójście za daleko, dowiedzą się, jak daleko mogą zajść”.

Następnie moderator panelu dyskusyjnego, Pan Robert Łaniewski, Prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, zaprosił do debaty panelistów wśród, których byli: Maciej Bardan – I Wiceprezes Zarządu, Raiffeisen Polbank; Marek Bosak – Dyrektor ds. komunikacji, VIVUS Finance; Paweł Bułgaryn – Kierujący Zespołem ds. Systemu Płatniczego Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego, Ministerstwo Finansów; Michał Góra – Prezes Zarządu, Alfavox; Adrian Kurowski – Dyrektor Visa w Polsce oraz Jacek Szczepański – Wiceprezes Atende S.A. ds. operacyjnych. Dyskusja skupiła się na szansach, zagrożeniach oraz trendach na przyszłość wynikających z rozwoju innowacyjnych technologii finansowych. Mówcy podkreślali konieczność posiadania swobody działań na rynku przy zachowaniu odpowiednich regulacji. Chwalili także postęp w relacjach rynek-ministerstwo-KNF oraz sugerowali całkowite zniknięcie nośnika kartowego na rzecz np. płatności mobilnych. Prelegenci zwrócili również uwagę iż rosnąca dostępność technologii ułatwiających płatności bezgotówkowe, powoduje wzrost konkurencji między bankowami oraz pozabankowymi dostawcami usług płatniczych. Ta sytuacja natomiast sprzyja konsumentom, gdyż otrzymują oni coraz lepsze rozwiązania.

Organizator: Executive Club

Partner Główny: Canon Polska

Partnerzy: Alfavox, Atende, Cigno Consulting, Pocztylion-Arka Powszechne Towarzystwo Emerytalne, Raiffeisen Polbank, VIVUS Finance, Xerox Polska

Patronat Honorowy: Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Patroni medialni: Fintek.pl, e-biznes.pl, Fakty Magazyn Gospodarczy, financegold.pl, Business&Prestige, Biznesnafali.pl, CEO.com.pl, Law Business Quality, Polish Market, flesz.news, gospodarka.tv

 

Cała branża przemysłowa w jednym miejscu!

$
0
0

Cztery panele dyskusyjne, trzy wystąpienia, trzydziestu prelegentów oraz czternastu nagrodzonych laureatów prestiżowych statuetek – to w skrócie opisuje co się działo podczas VII edycji konferencji „Top Industry Summit”, która odbyła się 7 listopada w warszawskim hotelu The Westin. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala rozdania „Diamentów Top Industry”.

Gościem Honorowym konferencji był Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju, który w swoim wystąpieniu inaugurującym mówił o konieczności rozwoju ekosystemu dla innowacji i start-upów. Minister podkreślił również, że Polska jest najszybciej rozwijającą się gospodarką w Unii Europejskiej. Na szczególne wyróżnienie w tym kontekście zasługuje branża motoryzacyjna i właśnie w elektromobilności oraz produkcji części do pojazdów elektrycznych powinniśmy upatrywać swojej szansy.

Głównym tematem pierwszego panelu dyskusyjnego był przemysł w dobie robotyki i automatyki. Moderator, którym był prof. Andrzej Kolasa – Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, zaprosił do dyskusji prelegentów, wśród, których byli: Aleksandra Auleytner – Partner, Kancelaria Domański, Zakrzewski, Palinka; Krzysztof Krystowski – Prezes Zarządu, PZL Świdnik; Iain Maxwell – Dyrektor Zarządzający, Canon Polska; Artur Pollak – Prezes Zarządu, APA Group; Michał Ziajowski – Dyrektor Generalny Precia Polska oraz Stefan Życzkowski – Prezes Zarządu, ASTOR. Początkowo dyskutanci debatowali nad uniwersalną definicją rewolucji 4.0 i o tym, czy roboty przejmą w całości fizyczną pracę ludzi. Wnioskiem z tej dyskusji były stwierdzenia, iż nie nastąpi to szybko, a jednym z efektów tego procesu będzie wzrost rozwarstwienia społecznego związany z utratą pracy i koniecznością przebranżowienia części społeczeństwa. Poruszono również temat etyczności pracy robotów i ich odpowiedzialności karnej w przypadku popełnienia błędów. Podsumowaniem panelu był zgodny wniosek panelistów, iż kluczowe jest wpisywanie się i nadążanie za postępującą rewolucją 4.0, aby przedsiębiorstwa nie straciły pozycji konkurencyjnej.

Drugi panel skupił się na kwestiach dotyczących cyberbezpieczeństwa w erze sztucznej inteligencji, Big Data oraz Machine learning. Profesor Tomasz Szapiro, który był moderatorem dyskusji zaprosił następujących prelegentów: Marcina Bawora – Account Executive, Poland&Baltics, Microstrategy; Michała Chomczyka – Koordynatora ds. informatyki i technologii informacyjnych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju; Piotra Ciskiego – Dyrektora Zarządzającego, Sage Polska; Macieja Kopańskiego – Dyrektora ds. rozwoju, ENGIE Polska oraz Wiesława Łodzikowskiego – Dyrektora Pionu Technologii NASK SA. Dyskusja rozpoczęła się od przykładów zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie poprzez np. inteligentne ogrzewanie budynków bazujące na tym czy ktoś przebywa w pomieszczeniu. Następnym omawianym tematem było Big Data, którego definicję przedstawiono jako przetwarzanie w czasie rzeczywistym dużej ilości danych, szybko zmieniających się i pojawiających się z dużą częstotliwością. Rozmawiano również o sztucznej inteligencji i Big Data w kontekście praktycznych zastosowań, takich jak analizowanie zachowań klienta podczas zakupów, czy rosnącego zastosowania dronów w przedsiębiorstwach. Podsumowując era sztucznej inteligencji i wszystkie nowe technologie służą rozwojowi ludzkości, ale trzeba z nich korzystać rozumnie.

 

Współczesna wizja mobilności i przyszłość branży motoryzacyjnej były głównym tematem trzeciego panelu dyskusyjnego prowadzonego przez Romana Kantorskiego, Prezesa Polskiej Izby Motoryzacji. Dyskusja rozpoczęła się od kwestii rewolucji w transporcie i jej wpływu na branżę logistyczną. Prelegenci, wśród których byli: Andrzej Bułka – Dyrektor Zarządzający, Fracht FWO Polska; Janusz Grądzki – Dyrektor Departamentu Nowych Technologii, ENGIE Polska; Prof. Jacek Kijeński – Prezes Polskiej Platformy Technologicznej Wodoru i Ogniw Paliwowych; Kazimierz Rajczyk – Dyrektor Zarządzający Sektorem Energetycznym, ING Bank Śląski; Marta Surowiec – Communications and Brand Management Director, Robert BOSCH oraz Andrzej Szałek – Doradca Zarządu, Toyota Motor Poland, podkreślali, że niezwykle istotne jest zachowanie balansu pomiędzy rozwijaniem ekotransportu a zabezpieczeniem łańcucha dostaw i rynku pracy, który jest coraz bardziej rozchwiany oraz brakuje na nim wykwalifikowanych pracowników. Do pytania moderatora, co będzie pierwsze, kura czy jajko, a w przypadku tematu, samochody elektryczne czy stacje ładowania odniósł się Janusz Grądzki. Prelegent zwrócił uwagę na to, że producenci aut wprowadzają samochody elektrycznie m.in. ze względu na regulacje narzucone przez UE, więc i też systematycznie zwiększana jest infrastruktura do ładowania. Już teraz przez Pomorze można przejechać korzystając z rozbudowanej sieci ładowania samochodów, a na mapie Polski takich punktów pojawia się coraz więcej. Dyskutanci podjęli również temat samochodów wodorowych oraz finansowania, jednak główną konkluzją z debaty było stwierdzenie, iż trzeba szczególną uwagę zwrócić na rozwój kompetencji niezbędnych we współczesnym biznesie i branży motoryzacyjnej.

Ostatni panel poświęcony był efektywności sektora gazowego i energetycznego w dobie czwartej rewolucji przemysłowej, a prowadził go Waldemar Szulc, Dyrektor Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie. Moderator rozpoczął panel odważnym pytaniem mającym ocenić zdolność do rewolucji, mianowicie: kiedy nie będą potrzebne kable do dostawy energii elektrycznej? Prognozy prelegentów, nie były zbyt optymistyczne, ponieważ szacowały tę rewolucję na rok 2050 i później. Pan Adam Burda, Dyrektor Departamentu Klienta Strategicznego-Energetyka, Paliwa i Nowe Technologie, PKO Bank Polski, stwierdził, że coraz trudniej uzyskać finansowanie z banków na duże inwestycje energetyczne, czego przyczyną są m.in. ceny surowców kształtowane globalnie. Do kwestii finansowania odniósł się również Piotr Czak, Prezes Zarządu, PGE Ventures, według którego łatwiej pozyskać kapitał na inwestycje energii odnawialnej, niż konwencjonalne elektrownie węglowe. Podkreślił, iż warto szukać wsparcia również w rynku azjatyckim. Uczestnicy panelu, którymi również byli: Andrzej Modzelewski – Członek Zarządu, innogy Polska; Marcin Ludwicki – Prezes Zarządu, Unimot Energia i Gaz; Michał Orłowski– Zastępca Dyrektora Wykonawczego ds. Projektów Inwestycyjnych, TAURON Polska Energia oraz Adam Pantkowski – Prezes Zarządu, Vortex Energy Polska dyskutowali także o perspektywie rozwoju energii odnawialnej na zdominowanym przez energetykę węglową rynku oraz wdrażaniu innowacji usprawniających działalność sektora.

Panele dyskusyjne uzupełniły prezentacje prowadzone przez Mariusza Wnuka – Wiceprezesa Zarządu Pocztylion Arka PTE S.A oraz Piotra Jagielskiego – Area Managera NASK SA, którzy w swoich wypowiedziach przedstawili fundusze ubezpieczeniowe oraz system ochrony sieci przemysłowych.

Punktem kulminacyjnym była wieczorna gala rozdania „Diamentów Top Industry” uroczyście zainaugurowana wystąpieniem Ministra Jerzego Kwiecińskiego. Podczas ceremonii zostały uhonorowane najważniejsze osiągnięcia oraz najbardziej wyróżniające się spółki, projekty, produkty i osobowości w całej branży. W tym roku rozdano 10 diamentów i 4 wyróżnienia w 10 kategoriach!

 

Executive Club zaprasza na forum „Digital Champions”

$
0
0

Już po raz piąty grono ekspertów, praktyków, naukowców, decydentów i specjalistów spotka się podczas forum „Digital Champions” by porozmawiać o wyzwaniach w obszarze cyfrowej transformacji.

Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2018 roku w Google Campus Warsaw, pod hasłem „Brave New Digital World”.

Głównymi tematami poruszanymi podczas jesiennej edycji będą technologiczne możliwości wprowadzania innowacji, miejsce człowieka w świecie coraz bardziej zawładniętym przez maszyny oraz jak w praktyce wykorzystać potencjał cyfrowych innowacji w biznesie. Nie zabraknie także rozmów o nowościach w różnych branżach oraz wyjątkowo podczas tej edycji,  wymiany doświadczeń na temat procesów produkcyjnych i łańcucha dostaw w przemyśle.

Więcej informacji na stronie www.digitalchampions.pl

Konferencji towarzyszy konkurs „Digital Champions”. Idea jaka mu przyświeca to wyróżnienie firm i osób, których działania są przykładem dobrych praktyk w świecie cyfrowego biznesu. Podczas konkursu zostaną nagrodzeni liderzy otwarci na innowacje w biznesie.  Głównym organizatorem plebiscytu jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, a nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: Cyfrowy Produkt lub Usługa (Digital Value Proposition), Cyfrowa Transformacja (Digital Transformation), Cyfrowy Ekosystem (Digital Ecosystem), Osobowość Cyfrowego Biznesu (Digital Leader).

„Mamy przywilej żyć w czasach, kiedy ludzka kreatywność wkłada w nasze ręce niezrównane możliwości zmieniania świata. Towarzyszy nam nadzieja, że zmieniamy świat na lepsze, lecz cyfrowe tsunami potrafi zarówno tworzyć, jak i niszczyć. Dołączając do społeczności Digital Champions, będziesz mógł wspólnie z nami przyjrzeć się ideom stojącym za cyfrowymi innowacjami” – mówi o tegorocznej tematyce Forum Borys Stokalski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, od lat zaangażowany w tworzenie Forum.

 

Czy działalność społeczna to nasza moralna powinność?

$
0
0

17 października w Hotelu Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw odbyła się uroczysta gala charytatywna wieńcząca drugą edycję kampanii społecznej #ProjektPomagam, która powstała z inicjatywy portalu „Buisness & Prestige” na rzecz Fundacji Mam Marzenie. Podczas wydarzenia odbyła się debata o społecznej odpowiedzialności i potrzebie większego zaangażowania się w udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym. Główną intencją organizatorów tego przedsięwzięcia było wskazanie kierunków, które połączyłyby środowisko show-biznesu i biznesu z aktywnością prospołeczną. Rozmowę poprowadził prof. dr hab. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, który od wielu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z etyką społeczną i odpowiedzialnością biznesu w teorii i praktyce. Uczestnikami rozmowy byli Karolina Adamska – prezes Fundacji Mam Marzenie, aktorka i ambasadorka Fundacji Mam Marzenie Małgorzata Kożuchowska, Violetta Ratajczak – dyrektor sprzedaży na Europę Centralną i Wschodnią Vilmorin Garden; pełnomocniczka Wielkopolskiego Kongresu Kobiet; uczestniczka pierwszej edycji #ProjektuPomagam oraz stały partner Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk; Wilhelm Rożewski – marketing communications manager Volvo Groups Trucks Sales Baltic Sea Markets, a także Artur Nowak-Gocławski – prezes ANG Spółdzielnia, wybitny społecznik, twórca projektu nienieodpowiedzialni.pl, aktywny członek projektu Koalicja Prezesi- wolontariusze.

Bolesław Rok: Od wielu lat namawiam na łączenie biznesu z działalnością prospołeczną. Staram się udowodnić, że taka działalność nie tylko jest potrzebna w kontekście społecznym, ale również bardzo dobrze wpływa na rozwój firmy. Dlatego pozwolę sobie zacząć od pytania do Pani prezes fundacji. Dlaczego tak naprawdę spełnianie marzeń dzieci jest ważne? Czy dorośli ludzie, których marzenia się nie spełniły, będą w stanie pomagać spełniać marzenia innych?

Karolina Adamska: Naszym podstawowym zadaniem jest spełnianie marzeń, które ma dać dzieciom siłę do walki z chorobą. I nie chodzi o aspekt materialny w postaci nowej zabawki czy wycieczki. Tutaj chodzi o tę drugą płaszczyznę spełniania marzeń. O dawanie siły i szczęścia. O siłę sprawczą, dzięki której dziecko w ogóle ma marzenie. My jesteśmy jedynie po to, by je realizować. To magiczny moment, kiedy jesteśmy świadkami spełnionego marzenia. Tym samym pokazujemy dzieciom, że także one mogą zawalczyć o swoje marzenia i jeżeli włożą w to odpowiednie zaangażowanie i energię, to wszystko może się zdarzyć.

Od lewej Karolina Adamska, Małgorzata Kożuchowska, Violetta Ratajczak

Od lewej: Karolina Adamska, Małgorzata Kożuchowska, Violetta Ratajczak

BR: Ta aktywna rola dziecka jest niezwykle istotna. Pani Małgorzato, jaką wartość ma spełnienie marzeń u dzieci, które znajdują się w sytuacji bez wyjścia, kiedy musimy uznać wyższość choroby?

Małgorzata Kożuchowska: Najpierw chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z początku pracy w fundacji. Zostałam poproszona, żeby odwiedzić dzieci na oddziale onkologii w Warszawie na Litewskiej i zadałam sobie pytanie czy bezinteresowna wizyta bez przyniesienia czegokolwiek w prezencie, nie jest jakimś rodzajem pychy. Z początku wydawało mi się, że to za mało, jednak to doświadczenie było niezwykłe. Dzieci na wieść, że odwiedzi je ktoś znany z telewizji, kogo lubią i podziwiają, chciały ładnie wyglądać i wyczekiwały z niecierpliwością. Następowała tak ogromna mobilizacja organizmu, że lekarze odnotowywali niezwykłe przełożenie na stan ich zdrowia i to, w jaki sposób zwalczają tę chorobę. Było to nieprawdopodobne i to jest ta siła marzeń, o której tak często mówimy. Każdy lubi jak mu się spełnia marzenie niezależnie czy jest zdrowy, czy chory i ile ma lat. Ale akurat w tych przypadkach ciężkich i często nieuleczalnych chorób ma to wprost czarodziejską moc i znaczenie.

BR: Tak. I to jest właśnie to zagadnienie, które chciałbym jeszcze trochę rozwinąć. Mówiła Pani, że może Pani zachęcać swoje koleżanki i kolegów ze środowiska artystów, żeby mocniej się zaangażowali. Ale chciałbym zapytać, czy to jest tak, że Pani czuje coś na kształt moralnej powinności, czy to jest bardziej jednostkowa sprawa; czy jako osoba publiczna i znana aktorka czuje Pani, że to jest tak, jak ktoś kiedyś powiedział, że skoro zarabiamy, to dzielimy się, dajemy coś z powrotem społeczeństwu. Co Panią motywuje w tym przypadku? Pani wpływ na społeczeństwo jest przecież ogromny i to, że Pani na coś zwraca uwagę, może przynieść efekt kaskadowy.

MK: Jest to pytanie wielokrotnie złożone (śmiech). Można to oczywiście rozpatrywać w kategorii obowiązku moralnego. Jednak nie rozpatrywałabym takiej chęci wewnętrznej do niesienia pomocy, czy dzielenia się tym, co się dostało, w kategoriach obowiązku. Jesteśmy różni, różnimy się poziomem empatii i wrażliwością. Dlatego uważam, że chęć niesienia pomocy ma największą wartość wtedy, kiedy wypływa w sposób organiczny z głębi naszego serca. Kiedy jest to jakiś rodzaj obowiązku, to ja tu węszę jakiś fałszyk.

BR: Specjalnie użyłem słowa „powinność”…

MK: Powinność… Wydaje mi się, że to jest potrzeba, a potrzeby się rodzą lub nie. W moim przypadku, bo zawsze wydaje mi się, że swoją historię trzeba opowiadać najuczciwiej, to doświadczenie jest naszym udziałem jednostkowym. Jest to też wzrost świadomości wiążący się z tym, co Pan zawarł w jednym z pytań. Że kiedy człowiek podsumowuje, co dostał od losu i ludzi, jakie miał w życiu szczęście i ile mu się udało osiągnąć, i dochodzi do wniosku, że jest szczęściarzem. Tylko, że szczęście w pojedynkę smakuje inaczej. Wówczas rodzi się potrzeba podzielenia się swoim szczęściem i wtedy wzrasta poczucie wewnętrznego sensu. Nie przeżywa się tego w pojedynkę, a jednocześnie ma się takie poczucie sprawiedliwości, że zwróciliśmy dług wobec losu, a życie wypełnia harmonia.

BR: To bardzo ważne. Panie Arturze, Pan z kolei jest przedstawicielem świata finansów. W przypadku tej fundacji skala działań i efektów jest ogromna, jednak jeżeli spojrzymy na skalę potrzeb z globalnej perspektywy, to wciąż daleko nam do sukcesu. Jak zwielokrotnić i zwiększyć efektywność pomocy, jakiej udziela chociażby pani Małgorzata? Żeby świat biznesu bardziej zaangażował się do udzielania pomocy.

Artur Nowak-Gocławski: Pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zabrać bankom i dać fundacjom.

BR: Tylko bankom czy także firmom z innych sektorów gospodarki?

ANG: Działam w branży finansowej, w związku z czym najchętniej i najłatwiej zabrałbym sobie, ale pomyślałem o kilku rzeczach. Po pierwsze, wydaje mi się, że jeżeli chcemy spełniać dzięcięce marzenia na większą skalę, to sami powinniśmy do nich powrócić. My, jako przedsiębiorcy i liderzy. Jak mieliśmy kilkanaście lat, to myśleliśmy, że będziemy zmieniać świat. Wydaje mi się, że wielu z nas gdzieś to umknęło po drodze. Zajęliśmy się biznesem czy miejscem w rankingach, zapominając o własnych marzeniach wieku dziecięcego. Może to brzmi trochę naiwnie, ale obecnie przeżywam coś takiego, że wraz z wiekiem odczuwam coraz większą potrzebę powrotu do korzeni.

Artur Nowak-Gocławski

Artur Nowak-Gocławski

BR: Nie sądzę, żeby to było naiwne. Wręcz przeciwnie: wydaje mi się, że większość z nas tutaj zebranych odczuwa taką potrzebę. Być może teraz przyszedł czas oddania długu wobec społeczeństwa?

ANG: Myślę, że tak. Kiedy słuchałem wszystkich tych pięknych wypowiedzi, które dzisiaj padły, zdałem sobie sprawę, że naszą zamożność w skali światowej można by szacowć nie na jeden procent, tylko na promil. I to być może.

BR: I jesteśmy szczęśliwcami.

ANG: Tak. W przypadku pomagania dzieciom, to moja pierwsza myśl była taka, że to ten różowy płaszczyk przeciwdeszczowy, komputer czy inne dobra materialne. A dzisiaj dotarło do mnie, że dzieci marzą, żeby ktoś w rodzinie nie chorował. Marzą, żeby rodzice byli uśmiechnięci i szczęśliwi. Zobaczcie drodzy państwo jakie mamy możliwości działania budując biznesy w taki sposób, żeby nasi kontrahenci byli szczęśliwi. To będzie sprzyjać marzeniom dzieci. Budując i rozwijając biznesy, które będą pomagały rozwiązywać problemy zdrowotne. To również jest sposób na realizowanie marzeń.

BR: Zgadzam się z Panem w stu procentach. A teraz chciałbym zadać pytanie Pani Violetcie. Na ile jesteśmy w stanie uszczęśliwić pracowników z biznesu i show-biznesu angażując ich w tego typu projekty? A może firmy ich zmuszają do udziału? 

Violetta Ratajczak: Ja może zacznę od słów Juliana Tuwima: „Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie – uszczęśliwiać innych”. Jeśli mamy wpływ i jesteśmy odpowiedzialni za powierzone nam zespoły, ludzi i firmy, to powinniśmy się zastanowić, jaki jest nasz cel i co z tymi ludźmi możemy osiągnąć. Zarazić ludzi do działania. Pokazać, że wspólne działanie i nasza aktywność w lokalnym społeczeństwie osiąga zadowalające efekty, to idziemy dalej, na szerszą skalę. Jestem szczęśliwa, bo obracam się w różnorodnych środowiskach. Poznałam różne społeczności: osób z niepełnosprawnością, potrzebujących dzieci czy zagubionych kobiet. Oczywiście mężczyźni też bywają, ale skupiłam się na kobietach, bo na tym się znam najlepiej. Uważam, że jeżeli jesteśmy w różnych środowiskach, to możemy sobie wzajemnie pomóc. A osobom, które mają dar do nawiązywania relacji, łatwiej przychodzi angażowanie innych ludzi.

Violetta Ratajczak

Violetta Ratajczak

BR:. Panie Wilhelmie, czy zmusza Pan swoich pracowników do tego typu angażu? Czy pomoc, jakiej udzielają, jest bezinteresowna? Jak Pan to odbiera?

Wilhelm Rożewski: Może to zabrzmi banalnie, ale firma to ludzie i za każdym działaniem kryje się jakiś człowiek, który miał pomysł, marzenie, potrzebę, żeby pomóc innym. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś działa z takich pobudek, to nie trzeba go do tego namawiać. Kiedy stosujemy przymus, pojawia się opór. Dlatego to my musimy świecić przykładem. Musimy być wzorem do naśladowania. Każda nauka idzie przecież z góry.

BR: Stwarzać możliwości czy tylko pokazywać? Zaangażowanie się w tego typu projekty dla przeciętnego pracownika jest najzwyczajniej zbyt kosztowne. Co zrobić, żeby ich do tego zachęcić?

Wilhelm Rożewski: W naszej firmie mamy wiele młodych osób. Ci młodzi ludzie myślą trochę inaczej, niż my, kiedy w latach 90. zaczynaliśmy karierę. Byliśmy na dorobku. Pamiętamy czasy, kiedy nic nie mieliśmy. Natomiast dla nich ważniejsze jest być niż mieć. Swoim podejściem do świata i ludzi powodują, że ta potrzeba niesienia pomocy jest czymś zupełnie naturalnym. My najpierw musieliśmy zarobić pieniądze. Dopiero później pojawiła się refleksja, żeby wprowadzać ludzki element do biznesu. Ci ludzie natomiast wyrośli w otoczeniu, w którym mieli wszystko. Inaczej patrzą na świat. Jest to niezwykle budujące i jest nadzieja, że robią to dobrowolnie.

BR: Zarówno świat biznesu, jak i show-biznesu zaczynają łączyć siły, by nieść większą pomoc najbardziej potrzebującym. Czy Państwa zdaniem ten mariaż jest optymistycznym symbolem pomagania i współpracy? 

MK: Wydaje mi się, że my w tym względzie już się wiele nauczyliśmy i że zmierza to w dobrym kierunku. Z jednej strony zwiększa się świadomość, ale z drugiej także chęć dzielenia się sukcesem. To on przecież wabi zarówno ludzi ze środowiska artystycznego, jak i biznesowego. Także świadomość tego, że udzielanie pomocy działa na obopólną korzyść. Patrzę w przyszłość bardzo optymistycznie.

WR: Mam wrażenie, że to bardzo modne, żeby się angażować w tego typu działania. Myślę, że nie powinniśmy żywić urazy wobec firm, które angażują się w tego typu projekty dla poprawy swojego wizerunku czy relacji publicznych. Liczy się końcowy efekt. I po raz kolejny powiem dość naiwnie, że jak ktoś raz spróbuje pomocy, to przekona się, że warto to robić bez względu na intencje.

Od lewej Wilhelm Różewski i prof. dr hab. Bolesław Rok

Od lewej: Wilhelm Różewski i prof. dr hab. Bolesław Rok

BR: Pani Karolino, Pani też jest optymistką? 

KA: Tak. Ja jestem z natury optymistką, a do tego podziału o którym powiedział pan profesor, czyli ludzi biznesu i show-biznesu, dodałabym jeszcze społeczników. Takich ludzi jak ja, którzy absolutnie nie potrafią zarabiać pieniędzy – i dzięki Bogu – bo to my łączymy świat biznesu i show-biznesu z tymi, którzy potrzebują pomocy. Myślę, że jesteśmy pomostem, dzięki któremu ta pomoc i energia może przepływać w jedną i drugą stronę.

VR: A ja bym powiedziała, że ta energia buduje nową jakość życia. Mogę to powiedzieć na podstawie współpracy z fundacją Barka. Resocjalizujemy ludzi, którzy się pogubili w życiu i mogą do naszej firmy przyjść. Po wykonaniu kilku prac wychodzą zadowoleni i z poczuciem spełnienia i przynależności społecznej

Otwarcie biznesu na każdego człowieka powoduje, że pomoc pojawia się z najmniej oczekiwanych miejsc. I to napawa ogromnym optymizmem.

MK: Doświadczenie pracy w fundacji jest bardzo duże. Spełniliśmy już ponad 7000 marzeń, a to naprawdę jest bardzo dużo. Namawiamy darczyńców, aby nie ograniczali się tylko do zrobienia przelewu, ale żeby wzięli udział w spełnieniu tego marzenia. To jest doświadczenie nieporównywalne z niczym innym i gwarantuje, że będziemy chcieli dalej to robić. To niesamowite jaką wielką radość i poczucie spełnienia daje dawanie. Jeżeli ktoś tego jeszcze nie zrobił bądź się wahał, to trzeba koniecznie spróbować.

ANG: Na zakończenie chciałbym jeszcze powiedzieć, że jestem tutaj dziś poniekąd służbowo, pełniąc funkcję reprezentanta Koalicji Prezesi-wolontariusze.

To społeczny projekt powstały przy Akademii Rozwoju Filantropii, który polega na tym, że ludzie ze świata biznesu angażują się dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ponadto poza jakąkolwiek formą wsparcia, oferują nam to, co dla nich najważniejsze: czas. A naszym wspólnym celem w drodze po sukces jest ścisła współpraca. I tego się trzymajmy.

ostatnie

Viewing all 193 articles
Browse latest View live